Ben ÖSY

1980'li yıllar güzeldi, diyebilecek yaştayım. Mahallede sabahtan akşama kadar oyun oynardım, zira evde tek çocuktum ve bu, hep çok can sıkıcı bir durum oldu benim için. Yıllar yılları kovaladı, bu kovalamacalar süresince ben; eş oldum, öğretmen oldum, anne oldum. Eşim ve güzeller güzeli iki çocuğum benim en büyük servetim.    

Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümündeki çok değerli Hocalarımdan öğrendiklerimi aktardığım, Türkiye'nin ve hatta dünyanın çeşitli yerlerinde, çok değişik yollarda yürüyen, farklı hayatlar sürdüren öğrencilerim var. Onlarla hep olumlu ilişkiler kurmaya gayret ettim. Elbette insanlık halleri gereği kırdıklarım da kırıldıklarım da olmuştur. Hayat da böyle bir şey değil mi ya! Dile kolay, 10 yıl sürdü çeşitli eğitim kurumlarındaki öğretmenlik maceram.

Öğretmenlik öğrenciliğe evrildi. Edebiyatı, çeşitli yaklaşımlar temelinde kendiyle ve başka disiplinlerle karşılaştırmayı öğrendim. Öğrendiğimi kanıtlamak için hazırladığım birçok makalenin yanında bir de tez yazıp Yeditepe Üniversitesi SBE Karşılaştırmalı Edebiyat Yüksek Lisans derecemi üstün başarı belgemle beraber aldım, 40 yaşımda.

Hep derler ya, siz de duymuşsunuzdur pek çok kez, 40 yaş insan hayatında önemli bir dönemdir. Benim için de öyle, sevdiğim şeyleri yapmanın yanında para da kazanmanın anlamlı, değerli, keyifli yollarını aramaya başladığımda Koçlukla tanıştım.

Adler International Learning Central Europe tarafından üç bölüm olarak verilen Koçluk eğitimlerimi başarıyla tamamladım. Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, Anne-baba Koçluğu eğitimleri de aldım. Kısa vadede ACC, orta vadede ACPC unvanlarına sahip bir koç olmak için çalışmalarımı hızla sürdürüyorum.

Kendi işini yapmak, iş dünyasının zorlu koşullarında belli bir süre geçirmiş her çalışanın hayalidir ki ben de o grubun inançlı bir üyesiyim. En büyük sermayem hayat boyu biriktirdiğim anılardan örülen deneyimlerim, merakım, yeteneklerim ve başarma inancım. Buraya kadar gayet iyi geldim ve şu an hayatımda yepyeni bir dönemin başındayım. Güzel şeyler oluyor, daha da olacak…

 

 


Bize Yazın

Bize Ulaşın